Spoznajte psihosintezo, sebe in svoje skrite potenciale

NIZ TRIURNIH DELAVNIC za tiste, ki v sebi čutijo in vedo, da lahko živijo drugače pa načina za to še niso našli in preprosto za tiste, ki radovedno »oprezajo« za psihosintezo. Delavnice so neobvezen način za srečanje z njo in s seboj.

Ura: od 18.00 do 21.00
Kje:
Miklošičeva 28, Ljubljana
Vstopnina:
prostovoljni prispevek
Zaradi prostorske omejitve je prijava obvezna!

Prijavite se na rozana.grdina@center-psihosinteza.org ali 040 287 720

Torek 22. januar: Kdo sem in kaj lahko postanem
Kdo v resnici sem jaz je vprašanje, ki nas popelje v globino. Je za vsem tem, kar smo z leti nakopičili v sebi, v nas še kaj drugega? In nam to drugo lahko pomaga živeti z več vedrine, sproščenosti in zaupanja? Bi zmogli in znali življenje zaužiti v vsej njegovi lepoti, navkljub težavam in izzivom, ki jih vsakdan prinaša? Naš odgovor je DA. Vizija, ki jo psihosinteza ponudi človeku, je potovanje preko trenutnih stisk in omejitev do novih spoznanj, ki čakajo onkraj horizonta.

Ponedeljek 28. januar: Ko nežnost zdravi
Da bi nežnost ne ostala zgolj na ravni besed se bomo k njej podali skupaj v izkušnji. Delo v skupini obrodi dragocene sadove. V objemu varnosti, zaupanja in delitve lahko drug drugemu pomagamo pri premagovanju različnih ovir. Prepustili se bomo svojim globinam, jih razprostrli luči zavedanja ter jim odprli pot kreativnega izražanja. V teh globinah se bomo srečali z nežnostjo – kvaliteto, ki je za nas vitalnega pomena.

»Nežnost je subtilna enegija ki v sebi ve,da vse, česar se dotakne, postane čisti odsev lepote.Ničesar ni, česar nežnost ne zmore objeti,in ničesar, kar bi ne hrepenelo po nežnosti.«

(Rožana Grdina)

Sreda 6. februar: Lepota – skriti notranji zaveznik
“Da bi preučil in razumel doživetje lepega in njegove učinke, sem tekom let intervjuval večje število oseb. Zelo pogosto sem videl kako so se te osebe pred mojimi očmi spremenile, medtem ko so pripovedovale o svojih doživetjih: smehljale so se, obraz se jim je sprostil, pogled se je razjasnil, glas je postal nižji in mirnejši, dih globlji,  drža telesa bolj sproščena, pogosto so govorile o čustvu v srcu: središču življenja. Najbolj pogost učinek, o katerem je vsak govoril je, da jih je lepota osrečila. V tistih trenutkih jih je preželo olajšanje, katerega odmev sem zaznal, medtem ko sem jih poslušal. O tem so govorili kot o nečem, kar je bilo za njih dragoceno tudi še v času, ko so mi o svojem doživljanju pripovedovali.” (Piero Ferrucci – iz knjige Lepota in duša, Kako doživetje lepega spreminja naše življenje)

Napiši komentar